Krása z přírody
                 strom
Kosmetika Nobilis Tilia Epilace cukrovou pastou Kontakt
   O cukrové pastě
   Před epilací
   Po epilaci
   Ceník
   Historie

O cukrové pastě

Epilace cukrovou pastou je zmodernizovaná epilační technika, při které se používá hmota z cukru, vody a citronové šťávy. připravuje se na bázi starověkých receptů blízkého východu.

Cukrová pasta je 100% přírodní produkt, neobsahuje žádné chemické prvky, barvivo či parfém, proto jsou alergické reakce a kožní iritace minimální.

Cukrová pasta odstraňuje chloupky ve směru růstu. Nanáší se proti směru růstu na pokožku, která se před epilací dezinfikuje tonikem před epilací, osuší, případně zapudruje. Poté se teplá cukrová pasta nanese na pokožku proti směru růstu, pasta uvolňuje chloupky z ústí folikulu a chloupky se vytrhávají po směru růstu i s kořínky. Proto je tato epilace méně bolestivá a déle vydrží, než jiné epilační techniky.


Epilace cukrovou pastou je šetrná k pokožce.Na citlivých partiích, jako je obličej, třísla nebo podpaží nejvíce poznáte, že zčervenání pokožky zmizí velice rychle. Cukrová pasta odstraňuje chloupky s odumřelými buňkami kůže, takže působí jako jemný peeling, ale nestrhává vrchní vrstvu kůže jako teplý vosk. Po cukrové epilaci se můžete opalovat již druhý den. Nevadí, když se dostane na jemnou pokožku rtů či intimních partií. Cukrová pasta se může nanést několikrát na stejné místo, dokud se chloupek neodstraní.

Pokud máte problémy se zarůstáním chloupků, ekzémy po epilaci voskem, problémy se žilkami, je pro vás cukrová epilace ta pravá.

Epilační cukrovou pastou odstraňujeme chloupky na jakékoli části těla, epilovat můžete nohy, horní ret, obočí, obličej, bradu, ruce, podpaží, hýždě, okolí prsních dvorců. U mužů lze epilovat vše kromě vousů. Epilace cukrovou pastou nevadí ani těhotným ženám.

Nejvíce je cukrová pasta využívaná při brazilské epilaci, při které oceníte její šetrnost. U žen i mužů je možno epilovat kompletně intimní partie vpředu i vzadu.

Nejčastější otázky a odpovědi:

Za jak dlouho chloupky zase narostou? Je to velmi individuální, záleží na hormonální aktivitě a typu chloupků. Obvykle bývá pokožka hladká 2 týdny, poté začnou chloupky vyrůstat a cca po měsíci můžete znovu provést epilaci. Někomu chloupky narostou po třech týdnech, jinému až po dvou měsících. Obvykle po epilaci cukrovou pastou chloupky ubývají, jsou jemnější, protože se vytrhnou i s kořínky.

Je epilace cukrovou pastou bolestivá? Jedná se o vytrhávání chloupků, takže i tato epilace trochu bolí. Bolí však méně, než epilace voskem nebo epilačním strojkem, protože se chloupky vytrhávají po směru růstu a cukrová pasta je lehce uvolní z folikulu. Případně si můžete dvě hodiny před epilací aplikovat anestetický krém Emla, který zakoupíte v lékárně.

Používám produkty:

Cukrovou epilační pastu Epill Body

epilační pasta vyrobená v České republice dle tradiční perské receptury - bez chemických přísad, parfemace či barviv. Je to čistě přírodní produkt schválený a testovaný Státním zdravotním ústavem v Praze.

Cukrovou epilační pastu Hala Schekar

100% přírodní orientální cukrová pasta Hala Schekar® je technologicky na nejnovější úrovni a může být ve většině případů používána bez ohřívačů. Proto se hodí perfektně k mobilnímu využití, je ideální pro veškeré partie u žen a mužů a udržuje svoji konzistenci beze změny. Hala Schekar® orientální cukrová pasta je extrémně příjemná k manipulaci a perfektní ve výsledcích – týdny jemná kůže bez chloupků. Jedná se o německý výrobek.